3D-ручки
На дворі вік технологій, а галузь 3D стрімко розвивається. Раніше технології 3D використовувалися тільки на виробництвах, а тепер вони доступні практично кожному.
Що таке 3D-ручка?
3D-ручка – це спеціальна ручка, яка дозволяє малювати в повітрі. Чарівництво, подумаєте Ви, але ні, всього лише черговий технологічний прорив в області 3D-моделювання.
Гаджет, якому судилося назавжди змінити уявлення про те, що таке «малювання», адже тепер Ви зможете малювати не на папері, а в просторі!
Пристрій нагадує FDM-принтер, однак сфера його застосування по-справжньому величезна. З його допомогою Ви зможете практикуватися в малюванні і експериментувати у створенні художніх шедеврів, різних аксесуарів і інших речей, які тільки може вигадати Ваша фантазія.
Які види 3d-ручок бувають?
На сьогоднішній день є 2 види ручок: холодні і гарячі.
Холодні 3D-ручки друкують быстрозатвердевающими смолами – фотополимерами.
«Гарячі» ручки використовують різні полімерні сплави у формі котушок з пластикової ниткою (ABS, PLA та ін).
Як працює 3d-ручка?
Принцип роботи гарячої 3D-ручки гранично простий. На відміну від звичайних засобів для письма та малювання, замість чорнила заправляється пластикова нитка (філамент).
В задній частині корпусу передбачено спеціальний отвір, в який вставляється філамент. Вбудований механізм автоматично підводить чорнило до экструдеру, де воно розплавляється і видавлюється в розплавленому вигляді назовні.
Металевий наконечник друкарської головки нагрівається до температури 240 °С, тому при роботі з пристроєм слід дотримуватися базових правил безпеки.Незважаючи на те, що ручки обладнані вбудованим вентилятором для прискорення процесу застигання пластику, недбале ставлення до приладу безпосередньо пов'язане з ризиком отримати опік.
Габарити ручки дозволяють легко утримувати в одній руці. Незначний шум при роботі вбудованого механізму не відволікає від 3D моделювання.
3д-ручка підтримує швидку заміну прутка, що дає можливість комбінувати кольори і матеріали безпосередньо під час малювання. Використовуваний матеріал може бути різним ABS або PLA.
У побуті найчастіше використовується ABS пластик. Він довговічний, стійкий до зношування, добре підходить для склеювання пластикових виробів. До його недоліків зараховують схильність до незначної усадки і наявність характерного запаху жженной пластмаси.
Фігури з PLA більш якісні, що пояснюється заниженою температурою плавлення. Крім того, даний склад виготовляється з натуральних компонентів, що робить його біорозкладаним.
У той же час термін придатності такого филамента помітно менше, ніж у ABS-сплавів.
Що можна робити за допомогою 3d-ручки?
Сфера застосування 3D-ручок безмежна. Багато хто помилково сприймають гаджет, як розважальний пристрій. Вигадливі візерунки, оригінальні фігурки і прикраси – це лише мала частина з того, на що здатні адитивні ручки!
Ручка обов'язково стане в нагоді в побуті. Цілком можливо, що вам знадобиться скріпити расшатавшиеся вузли, відновити пошкоджені пластикові деталі, або створити прототип для наукової діяльності.